Minden alkalomra, hogy szép ajándékot adjon: karácsony, születésnap, Valentin-nap, esküvő, eljegyzés, ballagás, anyák napja, apák napja,… Egyre többen keresnek tartós, hasznos és tartalmas ajándékot. Íme, miért jó ötlet az öntöttvas teáskanna!
Szöveges ajándékot adni
Amikor ajándékot adsz, azt szeretnéd, hogy a megajándékozott emlékezzen rá, hogy minden alkalommal, amikor használja vagy meglátja, azt mondja magának: „aznap tényleg nagyszerű ajándékot adott nekem”. Igen, még ha szerény is vagy, amikor ajándékot adsz, azt akarod, hogy örömet okozzon, ez csak emberi dolog! Ehhez csak egy dologra van szükséged: arra, hogy az ajándékod jelentsen valamit annak, akinek adod.
Kétségtelenül nem jó ötlet teáskannát adni valakinek, aki nem iszik teát, vagy ha meg akarod téríteni, akkor jobb, ha egy olcsóbb teáskannával kezded, például egy üveg teáskannával vagy egy olyannal, ami kávéfőzőként is használható, mint például a dugattyús teáskanna.
De olyan csecsebecsét ajándékozni, ami néhány hét múlva elromlik vagy már nem működik, olyan tárgyat ajándékozni, amiről tudjuk, hogy keveset vagy rosszul használják majd, olyan divatos kütyüt ajándékozni, amit már milliószor elkészítettek, és jövőre már nem lesz divatos….. Nem, persze, hogy nem!
Az öntöttvas teáskanna VAN olyan ajándék, aminek van értelme.
Mert tartós, hasznos, szép, időtálló, és lehetővé teszi, hogy egészséges, ízletes italt készíts anélkül, hogy havonta cserélni kellene az elemet.
Mert lehetővé teszi, hogy csökkentse a teafilterek, műanyag palackos italok, üdítős dobozok és egyéb ipari italok fogyasztását.
A minőségi öntöttvas teáskanna kiválasztása
Az ajándék még értelmesebbé tételéhez természetesen minőségi öntöttvas teáskannát kell választania. Az öntöttvas teáskannák széles választéka létezik minden pénztárcának megfelelően, és ennek megfelelően nagyon eltérő minőségűek is. A tisztább öntöttvas, a fluoridmentes, hosszabb élettartamú zománc, a rozsda ellen természetes védelmet nyújtó gyártási eljárás… Ahogy az gyakran előfordul, azt kapja, amit megfizet!
Ha szeretné, kérjük, olvassa el cikkünket „Öntöttvas teáskannák: MINDENT, amit vásárlás előtt tudni kell”.
Tanácsunk, hogy elkerülje a hibát, válasszon japán gyártmányú öntöttvas teáskannát, például Iwachu öntöttvas teáskanna/span>, Oiharu, vagy Wazuqu.
Egy környezetbarát ajándékötlet
Wazuqu öntöttvas teáskanna: újrahasznosított öntöttvas teáskanna!
Japán gyártmányú öntöttvas teáskannát választottál, ez egy kiváló választás. És mi lenne, ha még egy lépéssel tovább mennél, és egy környezetbarát öntöttvas teáskannát választanál?
A Wazuqu teáskanna kollekciónk a Kikuchi Hojudo cég gyártmánya. Ezt a céget 1604-ben alapították, és ma már ugyanannak a családnak a 15. generációja vezeti. A „Wa-zuqu” öntöttvas „Wa-zuqu” egy tipikus japán öntöttvas, ritka és nagy tisztaságú. A tömeggyártási módszerekhez képest, a Wazuqu öntöttvas teáskannák gyártása gyakorlatilag nem termel ipari hulladékot. Továbbá, a japán öntöde által használt öntöttvas 70%-ban újrahasznosított anyagokból áll, miközben garantálja az új alapanyagokból készült teáskannák minőségével megegyező minőséget. Végül pedig a Wazuqu teáskannák csomagolása a búzaliszt feldolgozásából származó újrahasznosított hulladékból készül.
Adjon egy tartós ajándékot
Az öntöttvas szilárd, tartós és könnyen karbantartható anyag. Az öntöttvas teáskanna olyan tárgy, amelyet már több száz éve készítenek és használnak, és amely arra hivatott, hogy kiállja az idő próbáját.
Ha Önt érdeklik az öntöttvas teáskannák, akkor hamar hallani fog a Nambu vasmunkáról vagy Nambu tetsubinról. A nambu vasművesség Japánban az Edo-korszak (1615-1868) alatt keletkezett, a Nambu Han által ellenőrzött területen, Morioka környékén. A nambu vasművesség a teafőzők gyártásából fejlődött ki. A több más régióban, többek között Mizusawa és a mai Iwate prefektúra területén gyártott vasárukat is Nambu vasáruként emlegetik.
Iwate prefektúra gazdag vasércben és a vasáruk gyártásához használt egyéb nyersanyagokban, valamint jelentős mennyiségű festéket, szenet és agyagot is termel. A régió a Han Nambu védelmét élvezte. Mindezek a tényezők termékeny környezetet biztosítottak a régiónak a vasárugyártás fejlődéséhez, és a mai napig ismert a Nambu vasárukról.
Adományozzon egy műtárgyat
Az öntöttvas teáskanna: egy igazi műtárgy :
Függetlenül attól, hogy a japán öntöttvas teáskannák készítésének folyamatát olyan mesteremberekre bízzák, akik több mint 10 éves képzés után birtokolják ezt a címet, vagy a kész terméket, az öntöttvas teáskanna a művészet világába meríti Önt.
Itt vannak képek a Wazuqu öntöttvas teáskanna gyártási folyamatáról:
Az öntöttvas teáskannák gyártása a következő lépésekből áll:
- A teáskanna megtervezése
- Fa formák gyártása
- Fa formák gyártása
- Kifolyók és fedelek gyártása
- ./li>
- A kiöntőformák gyártása
- A kiöntés és öntés
- Eltávolítás és homokfúvás
- .Zománc esetleges felvitele a teáskanna belső felületére (kivéve, ha közvetlenül a hőforráson való használatra szánt öntöttvas tetsubin vagy vízforralóról van szó, amely esetben az öntöttvas zománcozatlan lesz)
- Színek esetleges felvitele
- A fogantyú felszerelése.
Egy öntöttvas teáskanna tervezése
Az öntöttvas kannák gyártásának első lépése a vízforraló (tetsubin, mázatlan öntöttvas) vagy a teáskanna (zománcozott öntöttvas) formájának és dekoratív jellemzőinek meghatározása. Általánosságban először azt kell mérlegelni, hogy hagyományos formákat és mintákat használunk-e, vagy eredeti alkotást készítünk. A következő elemek mindegyikét figyelembe kell venni: az általános kialakítás, a szájrész mérete, a kiöntő formája, a fedél kialakítása, a gomb formája és megjelenése, valamint a kanna színei. Miután mindezek a jellemzők meghatározásra kerültek, a tervrajzot papírra rajzolják a megfelelő méretarányokkal.
A faforma elkészítése
A kompozíciós vázlat elkészítése után keresztmetszetet készítenek, amelyből elkészítik az öntőformaként szolgáló faformát. Az öntőformákhoz körülbelül három szelvényre van szükség: az edénytest felső felére, az edénytest alsó felére és a fedélre. A fa öntőformák azért kapták ezt a nevet, mert eredetileg fából készültek; ma azonban általában 1,5 mm-es öntöttvaslemezből készítik őket.
Az öntöttvas kanna kiöntőjének és fedelének elkészítése
A alkatrészekhez mellékelt az öntöttvas teáskannához (kifolyócső, gomb és a fogantyút a kanna testéhez kapcsoló gyűrűk), minden egyes elemhez külön formát kell készíteni. A fedelén lévő gomb formájára számos lehetőség van, például szilvavirág, krizantém, drágakő stb. Egyes öntödék saját alkotásaikat is bemutathatják, például egy lovat, egy tehenet vagy egy pillangót. A gyűrűk esetében a formák közé tartozhatnak távoli hegyek vagy akár ördögi arcok is.
Az öntőforma elkészítése
Amint az esztergapörgetés befejeződött, elkészül az öntőforma. Ezt az esztergaparási folyamatot Japánban „formahúzásnak” nevezik. E kezdeti kaparási folyamat során a teáskanna kiöntője, a gyűrűk és más tárgyak a megfelelő helyükre kerülnek. Ezután agyaggal kevert, viszonylag finom homokot használnak az eszterga kaparására. Ezután a nyers selyemre emlékeztető finom homokkal végzik el a forma végső beállításait.
Amikor a kaparás befejeződött, de a homokforma még nem teljesen száraz, el kell kezdeni a minta megalkotását. Egyes minták, mint például a híres arare, fémvéső szerszám használatát igénylik. A munkások gondosan, egyenként nyomtatják a motívumokat. Egyetlen öntöttvas arare teáskannához körülbelül 2000 jelet kell készíteni. Más modellek esetében a minták első vázlatát a homokformára rögzíthetik, mielőtt a modelleket gravírozzák.
A magot is ekkor készítik el. A magot ugyanúgy gyártják, mint az öntőformát. A mag fából készült formáját sorban lekaparják a homokforma előállításához. Az öntők általában két öntőformára osztották a felső és az alsó részt. A homokformák elkészülte után a belsejét homokkal töltötték meg, és agyagfolyadékkal kötötték össze a felső és az alsó felet. A napon való száradás után a magot eltávolítják. Végül, miután az öntőforma megszáradt, faszéntűzben megpörkölik, hogy befejeződjön a forma elkészítése.
Az öntöttvas öntése és kiöntése
Amikor az öntőforma elkészült, a felső és alsó felét összeillesztik, és a magot középre helyezik. Az öntőformában az öntöttvas edény alja felfelé mutat, és a forma általános állapota megfordul. Hasonlóképpen a mag alja is felfelé mutat. Két vagy három kis vaslapot vagy más fémdarabot helyeznek a mag alja és az öntőforma közé, hogy megakadályozzák, hogy az öntés során lebegjen. A forma összeállítása után a kemencét 1400-1500 Celsius-fokra melegítik, hogy a vasat megolvasztják, mielőtt a teáskanna formájába öntik.
Az öntöttvas teáskanna befejezése: Kivétel és homokfúvás
Amikor az öntés befejeződött és a forma kihűlt, az öntőformát fel lehet törni, hogy a kész terméket kivegyük. Ezt követően homokfúvást lehet végezni, ami lényegében egy fémcsákányt jelent a mag és más csatlakozó részek felbontásához. A felső és alsó öntőformát összekötő területeken vasdarabok állhatnak ki. Ezeket az edény óvatos kopogtatásával vagy csiszolószerszámmal távolítják el.
Az újonnan készült öntöttvas üstöt ezután 800-1000 fokos faszénégető kemencébe helyezik égetésre. Ennek a fázisnak az a célja, hogy az öntöttvas üstben savas hártya képződjön, amely természetes módon megakadályozza a rozsda megjelenését. Ezt a technikát állítólag a híres nambui öntöde, Arisaka Goemon találta fel. A vasban gazdag öntöttvas általában hajlamos a rozsdásodásra (chūtetsu, 鋳鉄). A japán öntöttvas teáskannák esetében azonban a 800°C-on történő égetésnek és a speciális Kamayaki technika alkalmazásának köszönhetően a vas oxidálódik és „aktiválódik”, így természetes védelmet kap a rozsda ellen.
A faszénlánggal való közvetlen érintkezés hatására a kanna külseje megfeketedhet. Ha ez megtörténik, egy kefével tisztítják meg.
A teáskanna fogantyújának esetleges zománcozása, színezése és rögzítése
A frissen készült öntöttvas teáskanna szivárgásmentességének ellenőrzése után kívülről színezhető, belülről pedig esetleg zománcozható. A vaskannát 200 fokos kemencébe helyezik, majd színezőanyagként festéket és sűrű tealevet visznek fel.
A vízforraló fogantyúját illetően néhányat kézzel készítenek, és egy másik mesterember munkáját igényli. Gyakran előfordul, hogy a fogantyút úgy készítik el, hogy egy darab fémlemezből kerek csíkokat kalapálnak. Miután a fogantyú elkészült és az öntöttvas vízforralóra rögzítették, a gyártási folyamat befejeződött.
Egy életre szóló ajándék
A fent leírtak szerint a kézzel készített öntöttvas teáskannák gyártási folyamata rendkívül részletes. Több mint 60 lépést foglal magában. Minden részletet a legnagyobb gondossággal kell végrehajtani, nem hagyva teret a hibázásnak. A kezdeti vázlattól a kész darabig legalább két hónapig tart. A professzionális öntővé válás útja hosszú éveket vesz igénybe. Az öntöttvas edényekbe vésett névvel rendelkező kamu mesterré válni nyilvánvalóan még nehezebb. A tapasztalat és a kemény munka felhalmozása nélkül nehéz elismerést szerezni. Ez a fajta hagyományos gyártási módszer különbözik a nagyüzemi gépi gyártástól. A gyártási folyamat minden szakaszában megmutatkozik az öntő ügyessége. A gyártási folyamat által hagyott minden nyom elárulja a célját.
Meg kell azonban említeni, hogy a hagyományos technikával, kézzel készített öntöttvas vízforralóknak gyakran vannak kisebb hibái. Például gyakran vannak apró öntési hibák a mag és a kanna találkozásánál. Ennek következtében az öntőműhelyekben egy japán kifejezés öröklődött, amely nagyjából azt jelenti, hogy „hat ép”. Ennek jelentése: még ha egy teljes vas kanna hat hibával is rendelkezik, akkor sem tekinthető hibásnak, és még mindig használható. Ebből arra következtethetünk, hogy nem könnyű olyan teáskannát gyártani, amely a legkisebb hiba nélkül készült. Ez minden fázisban a legnagyobb gondosságot igényli.
A gyártási eljárásból a kézzel készített teáskannák alapvető jellemzőit is megismerhetjük. Azonban minden műhelynek megvan a maga gyártási technikája, és az öntödéknek is megvan a maguk formázási módszere, ami megnehezíti az általánosságok bemutatását. A fent leírt módszerekkel készült teáskannák esetében azonban homályosan meg kell tudnunk különböztetni a felső és alsó öntőforma találkozásánál hagyott nyomokat. A kanna alján látni kell, hogy hol öntötték a vasat, valamint a vas vagy más, a mag rögzítésére használt fémdarabok által hagyott nyomokat.
Minden öntöttvas teáskanna más-más módon fejezi ki a saját nyelvét, és mesél az öntő technikájáról és kézműves munkájáról.
Az öntöttvas teáskanna: időtlen ajándék
A japán öntöttvas teáskannák használata a tea főzéséhez az utóbbi években rendkívül divatossá vált a teázók körében, ahogyan a tetsubin, az öntöttvas teáskanna is számos teakóstolón és teaszertartási kiállításon látható. Ezek a teáskannák a modern teakultúra nélkülözhetetlen részévé váltak, ahol elfogadott, hogy a hagyományos teáskannák használata a tea főzéséhez javítja a tea színét és ízét. Akár igaz ez, akár nem, az az antik minőség, amely a textúra és a mintázati kialakítás rozsdával való kombinációjából adódik az idők során egy jól karbantartott tetsubinban, valóban magával ragadó.
Az öntöttvas teáskannák a legkedveltebbek az öntöttvas edények közül. Bár gyártásuk hagyományos módszereken alapul, új technikákat is alkalmaztak, hogy a korral együtt fejlődjenek. Nemcsak praktikus tárgy, hanem művészeti forma is. Minőségi alkotás, amely tetszik a szemnek, és kiállja az idő próbáját.
Az öntöttvas teáskanna hagyományos, antik stílusú változatban vagy modern zománcozott fekete vagy színes változatban is kapható, és minden típusú enteriőrbe illik.
Itt csak néhány javaslat:
Vintage öntöttvas teáskanna
A gyakran aranybarna, fekete-arany vagy zöld-arany színű vintage öntöttvas teáskanna minden enteriőr stílusához illik. Józan és elegáns vagy inkább buja és mozgalmas, japán stílusú természetesen, de skandináv is, bármilyen dekorációról legyen is szó, egy antik stílusú vintage öntöttvas teáskanna, még ha teljesen új is, megtalálja a helyét.
Mindenesetre ne rejtse el a szekrényben, hanem adjon neki méltó helyet egy polcon vagy az asztal közepén, amikor éppen nincs használatban.
Színes öntöttvas teáskanna
Ázsiában, minden színnek megvan a maga jelentősége. Néhány szín azonban elterjedtebb, mint mások, és erős jelentéssel bír. Az 5 legerősebb szín a piros, a sárga, a zöld, a kék és a fehér. Ezek egyaránt jelképeznek elemeket, de évszakokat vagy akár helyeket vagy kardinális pontokat is.
A sárga például a föld elemhez kapcsolódik, és a nyár közepét és végét jelképezi. A piros természetesen a tűzzel, a déllel és a nyárral lesz kapcsolatos. A kék pedig a víz elemet, a téli időszakot és az északi kardinális pontot fogja szimbolizálni. A zöld a fához, a tavaszhoz és a kelethez kapcsolódik. Végül a fehér a fém elemhez, az őszi évszakhoz és a nyugathoz kapcsolódik. Akár keleten, akár nyugaton, az alacsony hőmérséklet kékes árnyalatot kölcsönöz a téli tájaknak. A tavaszon a zöld szín robbanásszerű megjelenését látjuk, és természetesen a tüzes nyár piros lesz. Egyszerű, nem igaz?
piros öntöttvas teáskanna
A szép ajándékok terén elengedhetetlen kellék egy piros öntöttvas teáskanna! Az öröm, a szerencse és a szerelmi boldogság szimbóluma, a piros színt minden nagy ázsiai szertartáson használják, különösen Kínában.
Hosszú életű ajándék nőknek
Az öntöttvas teáskannák piros színe inkább a nőket csábítja el. De persze semmi akadálya, hogy te is beleszeress egybe, ha férfi vagy!”
Japán vörös öntöttvas teáskanna
A gyönyörű vörös színt nehéz elérni, ezért erősen javasoljuk, hogy egy japán gyártmányú vörös öntöttvas teáskanna mellett dönts, ha minőségi, tartós ajándékot szeretnél adni.
Egy elbűvölő sötétvörös vagy modern élénkvörös, a piros japán öntöttvas teáskanna igazi szemet gyönyörködtető. Csak hogy tudd, idővel az öntöttvas teáskannák színe megváltozik. Ez normális és természetes jelenség; az öntöttvas teáskanna „patinásodik”, sötétedik, és ez az egyedi patina a hitelesség és a hosszú élettartam jele.
Példa: Iwachu Wave öntöttvas teáskanna
Kék öntöttvas teáskanna
Fenntartható ajándék férfiaknak
Kicsit közhelyes, kérdezhetnénk? Talán az is. De a férfiak azok, akik leggyakrabban a kék öntöttvas teáskannához fordulnak, különösen, ha az gyönyörű mélykék. Egyesek megbabonáznak, mások meghatódnak, megint mások megnyugtatnak, de a kék öntöttvas teáskannák senkit sem hagynak hidegen.
Példa: Wazuqu Wabi öntöttvas teáskanna
Türkiz öntöttvas teáskannák
Ezt a különleges kéket, a türkizkéket muszáj volt bemutatnunk! A türkiz öntöttvas teáskanna tökéletes azoknak, akik szeretik a modernitást. Tele van életerővel, és amint ráakad a tekintetük, azonnal jó hangulatba hozza a címzettjét!
Példa: Iwachu Papillon öntöttvas teáskanna
Zöld öntöttvas teáskannák
Aaaah, a zöld öntöttvas teáskanna! Legyen az almazöld, erdőzöld vagy elegáns vintage zöld és arany, a zöld öntöttvas teáskanna biztosan megdobogtatja bárki szívét.
Fenntartható, környezetbarát ajándék
A zöld öntöttvas teáskanna a természethez, az ökológiához és a klorofillhoz társított színétől kezdve, amelynek köszönhetően mindannyian lélegzünk, vagy a degrowth ökológiai felelősségteljes megközelítéséhez illeszkedő hosszú élettartamától kezdve kiváló választás fenntartható, környezetbarát ajándéknak.
Példa: Oiharu Nambin öntöttvas teáskanna
Fehér öntöttvas teáskanna
Míg Ázsiában a fehér szín a gyász színe, addig nyugaton a tisztaság és a jóság szimbóluma. A fehér öntöttvas teáskanna költői ajándék, meghívás a nyugalomra és a szemlélődésre. Hideg téli estéken, amikor odakint úgy esik a hó, mintha ezekre a gyönyörű fehér teáskannákra esett volna, vigaszt és az érzékek örömét hozza.
Fehér japán öntöttvas teáskanna
Itt is melegen ajánljuk, hogy a minőségi szín érdekében válasszon fehér japán öntöttvas teáskannát.
Példa: Iwachu Nami öntöttvas teáskanna
Az öntöttvas teáskanna: egészséges ajándék
Majdnem minden teakedvelő tudja, hogy a hegyi forrásvíz vagy a kútvíz lágyabb, ezért mindig mindkét vízfajtát igyekeznek használni a teafőzéshez. A hegyi forrás- vagy kútvíz több vaselemet tartalmaz, és ezek a vaselemek a levegőből kizárva Fe2+ formájában léteznek. Az öntöttvas vízforralóban felforralt víz a Fe2+-nak köszönhetően ugyanolyan ízű lesz, mint a forrásvíz. Általánosságban elmondható, hogy egy öntöttvas vízforraló képes javítani a víz ízét, és alkalmas mindenféle tea főzésére.
Az öntöttvas vízforralók előnyei az emberi szervezet számára
Mára tudományosan is megállapították, hogy a vas azért hasznos, mert lehetővé teszi, hogy több vért termeljünk. Egy felnőtt férfinak 0,8-0,5 milligramm vasra van szüksége, és a vashiánynak számos következménye lehet. Kísérletek kimutatták, hogy ha vasedényt használunk a vízforraláshoz, az segíthet a vas (Fe2+) felszívódásában, így megelőzhetjük a vérszegénységet. A japánok előszeretettel használnak öntöttvas edényeket ételek főzéséhez vagy vízforraláshoz. Azt is kimutatták, hogy a legtöbb embernek, aki öntöttvas teáskannát használ, nem alacsony a vérében a vas szintje, és kevesebb vérszegénységben szenved.
Egy életre szóló ajándékot ad
Egy gyönyörű öntöttvas teáskannát talán Ön is örökölt a nagymamájától, amely büszkén viseli az idő múlásának nyomait, így tudja, hogy öntöttvas teáskannát adni olyan ajándék, amely egy életre szól.
Az öntöttvas teáskanna és a rozsda
Nem fogunk hazudni, előbb-utóbb a rozsda is rontani fog.
A japán teáskannák és vízforralók nagyon általában öntöttvasból készülnek. A háború alatt alumíniumot használtak a teáskannák gyártásához, de még ma is a legtöbb teáskanna főként öntöttvasból készül. Mivel a tetsubint közvetlenül a láng fölé helyezik a vízforraláshoz, könnyebben megsérülhet, mint más típusú teáskannák. A nagy japán múzeumokban összegyűjtött és megőrzött teakamák (a japán Cha No Yu teaszertartáshoz használt hagyományos öntöttvas edények) közül néhányat az Edo-korszak (1603-1867) előtt gyártottak. Sok ilyen teáskannát hosszú használat után javítottak vagy restauráltak. Bár a tetsubin története nem olyan hosszú, mint a kama-é, a legtöbb százéves és régebbi tetsubin sérüléseket szenvedett. Egyértelmű, hogy mind a tetsubin, mind a kama hajlamos a károsodásra, amelynek legfontosabb oka valószínűleg a rozsda.
A korai kama és tetsubin főként a satestu („vashomok”) néven ismert vasércből készült. A Meidzsi-korszak (1868-1911) után azonban a satestu elérhetősége egyre korlátozottabbá vált, és sok öntöde áttért a nyugati országokból exportált, viszonylag megfizethető vasérc használatára. A kétféle nyersanyagból készült teáskannák között nehéz különbséget tenni a külső megjelenés alapján; széles körben elfogadott, hogy a hagyományos satestu anyagból készült teáskannák ellenállóbbak a rozsdaképződéssel szemben. Azonban minden ilyen teáskanna vasból készül, ezért idővel oxidálódni fog, és rozsdafoltokat fog mutatni.
Ha egy teáskannát jól ápolnak, a felületén megjelenő rozsda egyszerű szépséget és leírhatatlan stílust kölcsönözhet neki. Ennek az eredménynek az eléréséhez elengedhetetlen, hogy odafigyeljünk a teáskanna karbantartására.
Az öntöttvas teáskanna: egy könnyen ápolható ajándék
Néhány japán írás említi, hogy mielőtt egy új öntöttvas teáskannát használnánk, először tegyünk a kannába egy kis mennyiségű, ruhába csomagolt tealevelet, és forraljuk körülbelül tíz percig. A teában lévő tanninok és a teáskannában oldott vas segítenek abban, hogy a vízforraló falán egy tanninos vashártya alakuljon ki, ami megakadályozhatja a rozsda kialakulását a vízforralóban. Az új kannákat naponta kell használni, hogy az üledék gyorsan fel tudjon rakódni; használat után azonban ügyelni kell arra, hogy a kanna teljesen száraz legyen.
Rendes használat esetén a kannában nem szabad vizet hagyni, miután teafőzésre használtuk. A víz felmelegítése és a tea lefőzése után öntse ki a forró vizet, és tartsa szárazon a kanna belsejét. Miután a tetsubin teljesen kihűlt, a fedelét a helyén kell hagyni. Ha a teáskannát azonnal lefedjük, a benne maradt gőz a hőmérséklet csökkenésével vízzé alakul a belső felületen, ami elősegíti a rozsda kialakulását. A fedelet egy ruhával le lehet törölni. Általában, ha a tetsubint naponta használják, a fedelet vissza lehet tenni a kannára, miután egy éjszakán át száradni hagyták. Ha a tetsubint nem használják rendszeresen, a fedelet ki lehet cserélni.